Tagi: ,

Niedziela Chrztu Pańskiego. Jasełka zdjęcia

Niedziela 12 stycznia kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Teksty biblijne w liturgii ukazują Jezusa jako, "namaszczonego" Duchem Świętym. Życie ziemskie Jezusa rozpoczęło się za sprawą Ducha Świętego, tak samo i życie apostolskie jak ukazuje \Ewangelia - rozpoczyna się przy szczególnym udziale tegoż Ducha, który zstępuje na Jezusa w czasie Jego chrztu w Jordanie. W szydłowieckiej świątyni farnej młodzież z klasy III A Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu, na zakończenie mszy świętej o godz. 16 przedstawiła Jasełka.

Uczniowie klasy artystycznej z dystansem do siebie, a i z nutą radości „opowiedzieli” misterium o Narodzeniu Dzieciątka Jezus, o Maryi, św. Józefie, pasterzach, aniołach i Herodzie. Przedstawienie było trochę na wesoło, ale spodobało się zgromadzonej publiczności, bo hojnie nagrodziła młodych aktorów brawami.

W farze św. Zygmunta w tą niedzielę na każdej mszy świętej śpiewano suplikacje „Święty Boże” na przebłaganie za sprofanowanie kościoła, jakie miało miejsce w nocy z 6 na 7 stycznia. Ukradziono wtedy po włamaniu się do świątyni bilon, rozbito figurkę Aniołka. W kościele zniszczony został także zabytkowy witraż. Sprawcy włamania zostali ujęci przez Policję. Dwaj mężczyźni i kobieta oskarżeni o kradzież są mieszkańcami Szydłowca.