Wzrosła pensja burmistrza

Burmistrz Szydłowca będzie zarabiał więcej, na sesji 28 grudnia radni miejscy podjęli uchwałę ustalajacą wynagrodzenie burmistrza. Nowa płaca to 6000 podstawy wynagrdzenia plus różne dodatki i wysługa lat, w sumie bez mała 13 tysięcy złotych. Tym samym to nie wójt Jastrzębia Zofia Kosno będzie zarabiać najwięcej w powiecie, ale burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Burmistrz A. Jarzyński podziękował Radzie Miejskiej za wynik głosowania nad jego wynagrodzeniem, czyli za podwyżkę, która jak się wyraził zobowiązuje go do nadal tak samo zaangażowanej pracy jak dotychczas.

W czasie obrad uwagę radnych zaprzątnęła sprawa Domu Towarowego przy ul. Kościuszki. Do władz miejskich i powiatowych wpłynęło pismo podpisane przez najemców lokali handlowych, którzy w związku z zamiarem rozbiórki budynku przez właściciela obiektu, zagrożeni są utratą miejsc pracy.

Po zakończeniu sesji odbyło się spotkanie opłatkowe w galerii Art-Biblioteka z udziałem władz miejskich, radnych, kierowników jednostek gminnych, sołtysów. Spotkanie zaszczycił ks. kan. Adam Radzimirski.

Wśród ranych miejskich prowadzona była zbiórka "do kapelusza" na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


Komentarze

Joanna29 Dec. 2010, 15:25 # 1

Fajnie, pewnie w związku z tym wzrosną również znacznie dodatki do nauczycielskich pensji (motywacyjny, za wychowawstwo itp.), o których to decyduje tzw. samorząd - przecież naszą gminę stać na podwyżki wynagrodzeń, prawda ???? panowie i panie radni!


nihil novi29 Dec. 2010, 16:59 # 2

"Burmistrz A. Jarzyński podziękował Radzie Miejskiej za wynik głosowania nad jego wynagrodzeniem, czyli za podwyżkę"

A co innego miał powiedzieć jak nie "dziękuję" służebnej wspólnocie? Mógłby jeszcze jakiś wywód trzasnąć o zacności wdzięczności pięknym mieście i gminie ale lepiej nie bo wszyscy by zapomnieli że rada przyznała mu podwyżkę.

To jeszcze pozostały do podniesienia diety radnych. By żyło się lepiej?!


Wyborcy29 Dec. 2010, 21:07 # 5

My pełnoprawni obywatele Miasta i Gminy Szydłowiec za pośrednictwem Domu Na Skale żądamy treści uzasadnienia do niniejszej uchwały przyznającej podwyżkę naszemu zacnemu Burmistrzowi!


pik29 Dec. 2010, 21:47 # 6

Slyszałem że gmina jest bardzo zadłużona . Czy to prawda? .Jesli tak to dlaczego pdwyższono pensje Burmistrza?.


bonus29 Dec. 2010, 21:52 # 7

Dlatego pik bo to był taki prezent sylwestrowy dla burmistrza od radnych w myśl zasady "zastaw się a postaw się".


ps29 Dec. 2010, 22:13 # 8

Gmina jest tak bardzo zadłużona , że budżet na rok 2011 został negatywnie zaopiniowany przez RIO /Regionalna Izba Obrachunkowa/ co uniemożliwia jego uchwalenie . Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej skrzętnie ukrywają ten fakt ,nie tylko przed opinią publiczną ale również przed radnymi Rady Miejskiej. Moze gdyby o tym wiedzieli nie podwyższyli by pensji Burmistrzowi i wreszcie rozpoczęli naprawianie budżetu oraz oszczędniej gospodarowali środkami publicznymi. A tak przy okazji - może lokalne media coś w tej sprawie ustalą i napiszą aby zmobilizować radnych RM do działań.


Marek29 Dec. 2010, 23:43 # 13

Głosowanie tego typu uchwał nie jest tajne, odbywa się w sposób ogólnie przyjęty, czyli przez podniesienie ręki do góry. Istotną kwestią dla Szydłowca jest oczekiwana decyzja Zarządu Sejmiku, co do podniesienia kwoty dofinansowania wniosku kluczowego. Gmina Szydłowiec stara się o zwiększenie tej kwoty z 15 do 25 milionów. Cały więc ten projekt będzie opiewał na około 30 milionów. Tego zakresu prac nie da zrobić za 18 milionów, jak to we wniosku zakładano.

Większa Pensja burmistrza, może w tym pomoże..!?


marcin banaszczyk30 Dec. 2010, 00:29 # 14

Aha, no chyba, że tak, akurat tego nie wiedziałem.

Ale tak szczerze mówiąc to trochę bez sensu (z punktu widzenia radnego?), że Burmistrz czy Wójt widzi, który z radnych jest 'za' a który 'przeciw'? Co sądzicie?


K.W.30 Dec. 2010, 00:34 # 15

myślę, że radny ma być głosem lokalnej społeczności a nie przejmować się tym czy ktoś widzi jak ów radny głosuje. Trzeba mieć też swoistą odpowiedzialność cywilną i nie bać się wyrażać własnego zdania. Radny, który działa pod presją wzroku osoby (tu czytaj burmistrza) i głosuje wbrew sobie, radnym nie powinien być.


marcin banaszczyk30 Dec. 2010, 00:38 # 16

To oczywiście racja, ale spróbujmy postawić się w sytuacji takiego radnego.

Zresztą to już nieważne, zasądzono, odwołania chyba nie są przewidziane :D(?)


dureń i bałwan30 Dec. 2010, 01:37 # 17

no dobra a teraz z innej beczki Starosta ma 11160zł przy budżecie o 1/3 mniejszym od gminy Burmistrz ma owe prawie 13000zl przy budżecie o 1/3 wyższym hmmm jak dla mnie różnica miedzy nimi jest odpowiednia ;-) w zarobkach oczywiście.


Rock30 Dec. 2010, 08:08 # 18

Pamiętam jak osiem lat temu Pan Andrzej Jarzyński obiecywał , że po wyborze na burmistrza zrezygnuje z pensji . W tedy zaglosowałem na niego pełen optymizmu , że idzie nowe . Osiem lat to jednak sporo czasu ...


wyborca1 Jan. 2011, 14:11 # 20

Rada szczodrze rozdaje nie-swoje co jest z jednej strony konsekwencją całej lizusowskiej i ignoranckiej natury tego ciała a z drugiej wyrazem całkowitego braku troski o racjonalne spożytkowanie tzw. społecznych pieniędzy. Dla nich liczy się tylko to by jak najprzyjemniej, bezstresowo i bez wysiłku korzystać z dobrodziejstw władzy - odbierać honory "radnych", stawać na trybunie, być zapraszanym i adorowanym przez wszystkich no i na końcu ... do kasy po dietę! Wystarczy spojrzeć na obecny skład Rady - w olbrzymiej większości to "dworacy" Jarzyńskiego, których on sam do "polityki" wprowadził i do dziś mówi co mają robić i jak głosować. Wybraliśmy (durnie) po raz kolejny i po raz kolejny o swoich wybrańcach będziemy mówić ONI. A burmistrz...? Ten jeden trzeźwo myśli - dzisiejsza podwyżka to nie tylko lepsza pensja przez całą kadencję ale także wyższa, przez długie (daj Boże) wypłacana z publicznych pieniędzy emerytura. Ktoś dobrze zauważył - teraz kolejnym krokiem będzie podniesienie diety radnym. Wstydźcie się! W "normalnym" życiu i z własnych zdolności wielu z Was nie zarobiłoby połowy tej kwoty. Za to ile dajecie od siebie społeczeństwu nie będzie błędem nazwać Was - szanowni rajcy - pasożytami na zdrowym choć znękanym troskami ciele naszej szydłowieckiej społeczności. Życzę Wam aby zasoby nieprzyzwoitości w tym względzie nigdy się Wam nie wyczerpały i żebyście zawsze - przed samym sobą - mogli wytłumaczyć się ze swoich pomysłów i decyzji.


Dodaj Komentarz