SZÓSTA KOLEJKA SZLPP – „POGROM POGROSZYNA, ARIS DO BOJU”

22.05.2011r. odbyła się szósta kolejka SZLPP. Z bardzo wysokiego „C” zaczęli gracze CBŚ. Po piętnastu minutach mieliśmy mały pogrom rewelacji ostatniej kolejki, a mianowicie drużyny z Pogroszyna. 5:0 to wynik, którego nikt się nie spodziewał, a najmniej dzielni bracia Jagieło.

W tym meczu, musiał pierwszą karę indywidualną za dwie żółte kartki, odcierpieć zawodnik CBŚ ale wyjątkowo dobrze dysponowani koledzy poprawili bilans bramkowy i punktowy bez niego. W tym meczu dochodziło do częstych spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn, dlatego nie może dziwić liczba kar dla 3 zawodników. Mecz mógł skończyć się dwucyfrowym wynikiem ale wynik 8:1 i tak odzwierciedla znakomicie postawę obu zespołów.

Drugie spotkanie kolejki rozegrała odradzająca się ekipa Arisu. Niesamowite jak dwóch dobrych zawodników w zespole plus dobrze dysponowany bramkarz odmieniają oblicze skazywanej na pożarcie drużyny. 2:0 to był dopiero początek. Cały mecz przebiegał pod dyktando Arisu, jedynie dwie akcje FC Albatros mogły się podobać widzom i przy odrobinie szczęścia, zamienić się na ważne bramki. W drugiej odsłonie prowadzący piłkarze nie dali już specjalnie pograć młodym kolegom znad Zalewu i ostatecznie odprawili ich z kwitkiem na 9:0!!!

Spotkanie pomiędzy Synkirooms a Marsysytemem nie odbyło się, ze względu na absencję zawodników tej pierwszej ekipy. Pomimo 15 ludzi zapisanych na liście okazało się, że nie będzie wystarczających sił na zmagania niedzielne i został on przeniesiony na 8 kolejkę na godzinę 13:50.

Kolejne spotkanie Olimpu z FC Format, również odbywało się na raty. Najpierw rozegraliśmy 12 minut pierwszej połowy, wynik bezbramkowy. Później pogoda niestety nie po raz pierwszy pokrzyżowała nam plany. Podczas opadów deszczu, połączonych z opadami gradu, przy akompaniamencie grzmotów i błyskawic, znaleźliśmy schronienie pod blaszanych daszkiem budynku gospodarczego na Orliku. Czekaliśmy około godziny na poprawę warunków. Później zadecydowaliśmy, że po ostatnim meczu 6 kolejki o godzinie 13:50 rozegramy to spotkanie raz jeszcze w całości. Dlatego relacja do niego znajduje się w kolejnym tekście.

Po dość obfitych opadach, boisko było nasiąknięte wodą. Były to niebezpieczne warunki dla grających, zarówno dla atakujących, obrońców, jak i bramkarzy. Zawodnicy Starych Wariatów zgarnęli z boiska kałużę wody gromadzącą się na połowie boiska i rozpoczęliśmy mecz pomiędzy nimi a Budkami. Do przerwy było 1:1. Każda z drużyn nie pozostawiała za wiele miejsca na rozgrywanie piłki. Szybko przemieszczali się mimo ekstremalnych warunków, z jednej połowy na drugą. Skuteczność odzyskali zawodnicy Starych W. zdobywając dwie bramki w końcówce drugiej połowy. Zawodnik z Budek otrzymał żółtą kartkę. Ostateczny wynik to 3:1 dla Starych „Wyjadaczy”.

Na koniec zagrali Jackpot i Contra Team, którzy sami już nie wiedzieli, czy dadzą radę rozegrać to spotkanie, bo czas rozpoczęcia po burzy kolejnych meczów się przedłużał. Do przerwy mecz wyglądał na wyrównany, więcej szczęścia mieli zawodnicy Contry schodząc na przerwę z dwoma bramkami przewagi. Ta druga wpadła po dosyć kontrowersyjnej akcji, piłkarz Contry atakując obrońcę dostał w twarz piłką, jednocześnie osłaniając się ręką, w którą również piłka trafiła. Zawodnicy Jackpot stanęli krzycząc „ręka”, gwizdka nie było, natomiast w sytuacji 1x1 z bramkarzem, atakujący Contry poradził sobie zdobywając drugą bramkę. W drugiej połowie grający w 5 gracze Jackpot nie nawiązali wyrównanej walki, gdyż każda kontra Contry kończyła się bramką. Próbując zmniejszyć nieco rozmiar przegranej, prowadzili zbyt otwartą grę i nadziali się na kolejne 4 udane kontry. Spotkanie zakończyło się przegraną 6:0.

Sędziami głównymi zawodów byli Wrochna Przemysław i Bloch Paweł. Czekamy na propozycje, ciekawej nagrody na koniec LIGI, bo cały czas rysuje się jedynie klasyczne rozwiązanie. Jeśli znacie kogoś kto mógłby sponsorować finał, to poprosimy o sugestie.

Uwagi prosimy pisać na e-mail szlpp@szydlowiec24.pl lub na tablicy na Facebooku „Szydłowiecka Liga Piątek Piłkarskich”. Liczymy na stałą współpracę w tworzeniu Ligi.

1. Kolejka, 22.05.11
    10:00 POGROSZYN – CBŚ (0:5) 1:8 10:40 ARIS – FC ALBATROS (2:0) 9:0 11:20 SYNKIROOMS – MARSYSTEM 8 KOLEJKA 13:50 12:00 FC FORMAT – OLIMP-LICEUM 7 KOLEJKA 13:50 12:40 JACKPOT – CONTRA TEAM (0:4) 0:6 13:20 STARE WARIATY – BUDKI (1:1) 3:1

STRZELCY BRAMEK W TEJ KOLEJCE: POGROSZYN – Jagieło Rafał 1, Jagieło Jarosław (Ż), Cabaj Paweł (Ż). CBŚ – Brodowski Mariusz 2,Boruń Paweł 2, Jedynak Krzysztof 1, Rafalski Leszek 2, Sroka Andrzej1. ARIS – Górka Rafał 1, Sasin Paweł 4, Nogaj Michał 1, Gniatkowski Jarosław 1, Kucharski Michał 2. FC ALBATROS – 0 JACKPOT – 0 CONTRA TEAM – Wrochna Przemysław 1, Podsiadły Krzysztof 2, Michnicki Krzysztof 2, Sikorski Sebastian 1. BUDKI – Janowski Radosław 1. STARE WARIATY – Ruzik Jarosław 1, Szyszka Łukasz 1, Piwowarski Krzysztof 1.

Lista strzelców po VI kolejce spotkań SZLPP: 1. Gołda Jarosław 15, 2. Jagieło Rafał 15, 3. Michniski Krzysztof 10, 4. Boruń Paweł 9, 5. Indyka Rafał 9, 6. Górecki Mateusz 7, 7. Biela Konrad 7, 8. Niziołek Karol 7, 9. Dwojak Konrad 7, 10. Rafalski Leszek 6, Pozostali strzelcy to: Pejas Mateusz 6, Ruzik Jarosław 6, Marszałek Artur 5, Urban Adam 5, Piwowarski Krzysztof 5, Podsiadły Krzysztof 5, Brodowski Mariusz 5, Dereziński Sebastian 4, Michalski Marcin 4, Zbroszczyk Arkadiusz 4, Buczek Piotr 4, Kałużyński Kamil 4, Sikorski Sebastian 4, Jagieło Jarosław 3, Duda Łukasz 3, Szyszka Łukasz 4, Ewiak Piotr 4, Górka Rafał 4, Sasin Paweł 4, Kozłowski Krystian 3, Grzybowski Dawid 3, Zdon Przemysław 3, Ślipek Dominik 3, Wrochna Przemysław 3, Arak Bartosz 3, Tomczyk Damian Budki 2, Jedynak Krzysztof 3, Kasprzyk Piotr 2, Sokołowski Przemysław 2, Parszewski Filip 2, Janowski Radosław 2, Cabaj Paweł 2, Ziemniak Przemysław 2, Kucharski Michał 2, Tomczyk Damian Marsystem 1, Kubik Robert 1, Soboński Sławomir 1, Szyszka Andrzej 1, Wikło Michał 1, Karczewski Tomasz 1 Salamaga Bartosz 1 Wiaderek Paweł 1 Kloczkowski Łukasz 1 Mosiołek Ernest 1 Czyż Marcin 1 Zając Piotr 1 Ślipek Paweł 1 Janowski Michał 1 Dziwirek Sebastian 1 Górecki Jakub 1 Grzyb Kamil 1 Tuszyński Dawid 1 Sadza Dominik 1 Cabaj Mariusz 1 Kijak Mateusz 1 Balcerowski Maciej 1 Tarka Marek 1 Widurski Łukasz 1 Górniak Emil 1 Głuch Sebastian 1 Jagieło Łukasz 1 Sroka Andrzej 1 Nogaj Michał 1 Gniatkowski Jarosław 1 Karpeta Mateusz 1