Najlepszy Klub w Pucharze Polski

Między 12 a14 listopada w Skarżysku-Kamiennej odbył się Puchar Polski K1 Seniorów oraz low-kick juniorów. W zawodach wzięło udział 135 zawodników c całej Polski, wśród nich ośmiu zawodników i dwie zawodniczki "VIKTORII" Szydłowiec.

W formule K1 startowali następujący seniorzy z Szydłowca: 54kg - Tomasz Duda - wywalczył pierwsze miejsce 75kg - Hubert Rycerski - pierwsze miejsce 75kg- Mateusz Rycerski - drugie miejsce

Obaj bracia Rycerscy by dojść do finału musieli stoczyć po trzy wygrane pojedynki. W finale jednak nie walczyli, rzucili monetą i zwyciężył Hubert. To nie pierwszy przypadek, że dwaj bracia docierają do finału imprezy i zmuszeni są rozstrzygać o zwycięstwie w taki sposób. Podczas pucharu Polski obaj byli w znakomitej formie i nie wiadomo tak naprawdę kto by okazał się zwycięzcą w finale.

Ciekawostką jest fakt, że Mateusz w walce półfinałowej pokonał Łukasza Rambalskiego z Bydgoszczy - wielokrotnego medalistę imprez międzynarodowych w formule K1

Wśród juniorów w formule low-kick zaprezentowali się następujący zawodnicy Viktorii:

48kg - Inez Brawer - pierwsze miejsce 56kg - Milena Majstrak - trzecie miejsce 60kg - Arkadiusz Redliński - pierwsze miejsce 60kg - Piotr Sobieraj - bez miejsca na podium 63,5kg - Bartłomiej Sobieraj - pierwsze miejsce 63,5kg - Damian Podkowa - drugie miejsce 67kg - Kamil Stefański - drugie miejsce

Ekipa Szydłowieckiego klubu osiągnęła znakomity wynik, ale mógł on być jeszcze lepszy gdyby wystartował Piotr Duda. Z pewnością zwyciężyłby w swojej kategorii wagowej do 57kg. Jednak start jego nie był możliwy, gdyż przebywał na zgrupowaniu we Władysławowie, gdzie przygotowywał się wraz z pozostałymi reprezentantami kraju do Mistrzostw Europy w Atenach w formule full-contact.

Sędziowie uznali VIKTORIĘ Szydłowiec jako najlepszy klub Pucharu Polski. Trener Paweł Surdy odebrał Puchar dla najlepszego klubu od organizatora imprezy oraz specjalą nagrodę od prywatnego sponsora.