Zaproszenie na pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliżają się najbardziej rodzinne w polskiej tradycji święta –Bożego Narodzenia. Wiążą się one z bogatą tradycja i obrzędowością. Od wieków przystrajamy nasze domy, przygotowujemy świąteczne potrawy, czy też łamiemy się opłatkiem. W oczekiwaniu na ten magiczny czas Fundacja Osiem Marzeń pragnie zaprosić na I JARMARK BOŻONARODZENIOWY w Szydłowcu, który odbędzie się 16 grudnia br. w godz. 15.00-18.00 przy ul. Garbarskiej 3.

Wierzymy w to, że to, na czym wychowały się pokolenia, należy przekazywać dalej. Jarmark ma charakter charytatywny, a jego głównym założeniem jest pielęgnowanie przepięknych polskich tradycji związanych z tymi magicznymi świętami. Czas jest doskonały, bowiem możemy się wyrwać choć na chwilę od obowiązków przedświątecznych, zakupić niezbędne dekoracje i poczuć niesamowity klimat zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Do udziału w historycznym kiermaszu zapraszamy Wystawców, którzy będą mogli zaprezentować swój dorobek artystyczny, sprzedać prace, a także nawiązać kontakty z gośćmi kiermaszu. Mile widziane specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne itp. Zachęcamy, by nie chować wspaniałych talentów twórczych w szafach, ale pokazać je społeczeństwu.

Swoje zaproszenie kierujemy zwłaszcza do uczniów szkół. Przygotowania do kiermaszu to doskonała lekcja wspomnianych już tradycji, a jednocześnie twórcze rozwijanie pasji każdego z Was. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz prezentacji wystawców w programie znalazły się również występy wokalne, konkursy dla najmłodszych, czytanie bajek, a także spotkanie z niezwykłym gościem.


Tagi:

W Jastrzębiu jest pełniący obowiązki

W urzędzie gminy Jastrząb, dziś o godz.11.30 obowiązki wójta przejął Robert Rutkowski, któremu nominację na to stanowisko, zatwierdzoną przez Prezesa Rady Ministrów, wręczył wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Osoba pełniąca funkcję wójta gminy Jastrząb powołana została w związku z prawomocnym zawieszeniem w czynnościach służbowych poprzedniej wójt Zofii K. Od końca października, w związku tym że nie było osoby która mogłaby zgodnie z prawem zastępować zawieszoną w czynnościach panią Wójt, w gminie narastały problemy związane z brakiem osoby decyzyjnej.

Robert Rutkowski dotychczas pracował m.in. w Urzędzie Marszałkowskim i Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie.